Neomezené hranice virtuálního světa

Hraní počítačových herproniklo velice rychlým způsobem nejprve do života té nejmladší generace. Ti starší zprvu trochu „reptali“, ale nakonec se s tím smířili, anebo se k rodině hráčů také po čase přidali. A bylo nás čím dál více. Vývojáři pochopitelně museli tohoto vzestupu počítačových her využít. Tak se na trhu objevovaly stále nové a nové hry. A je pravda, že na té cestě došli opravdu daleko. Nedali se ale opít slávou a snažili se přemýšlet dál. Na trhu se před několika lety objevil jeden úžasný vynález. Je jím OCULUS RIFT.
–         Na obličej si nasadíte takové velké hranaté (nebo oválné) brýle a pomocí dvou menších displejů je Vám před očima promítán obraz ze hry.
–         V ten okamžik se stáváte přímým účastníkem a svět kolem Vás přestává existovat.
virtuální realita

Aby celkový dojem mohl být naprosto stoprocentní, přibyla k brýlím zanedlouho ještě sluchátka. Tím je hráč naprosto odtržen od reality a stává se pouze součástí hry.

Pohlcen virtualitou

Po mnoha pozitivních ohlasech bylo jasné, že nezůstane jen u hraní her. V dnešní době se můžete podívat pomocí tohoto zařízení i na nějaký napínavý film. Jen nedoporučuji si před spaním pustit horor. Zvláště, jestli jste doma sami. Zážitek z filmu je natolik realistický, že byste nemuseli se zdravým rozumem dožít rána. Nápad s touto virtuální realitou zaujal spoustu lidí. Odborníků z různých odvětví i naprosté laiky.
speciální brýle
A právě odborníci si myslí, že by se do budoucna mohlo toto zařízení využívat mnohem všestranněji.
Představte si situaci, kdy žádáte architekta o vytvoření návrhu na Váš nový dům. Pokud ho vytvoří klasickým způsobem, tak před Vás položí několik porýsovaných papírů a bude Vám vysvětlovat, který obdélníček je které okno. Pokud by spolupracoval s tímto vynálezem, tak Vám nasadí na obličej brýle a Vy se vydáte prozkoumat svůj budoucí dům na vlastní oči.

Neomezené hranice virtuálního světa
3.8 (76.67%)6