Je chlap ohrožený druh?

Pánové to nemají jednoduché. Co vlastně my ženy od mužů chceme? Často to ani samy nevíme. Ptá-li se někdo dívky, či ženy, jakého muže by si přála, bývá častá odpověď: hodného, hezkého, aby mě měl rád. A pak se ještě přidává: charismatický, vtipný, aby uměl vydělat peníze, aby nebyl líný a další různé nároky, závisející na typu, věku a zkušenostech ženy.
mladý muž v parku
Řekla bych, že chlap dokáže prominout ženě více nedostatků, než ona jemu. Je-li žena krásná a štíhlá, nemusí nutně umět vařit a uklízet, to se dá zařídit jinak. Umí-li se postarat o domácnost a o děti, nemusí být zase až tak hezká. To vyřeší případná milenka.

Ale žena klade na muže nároky po všech stránkách. Chce, aby se o sebe staral a v rámci možností dobře vypadal. Pak by měl umět zajistit finančně rodinu, ale neobětovat práci zase všechen čas a najít si dost volna pro ni a pro děti. A měl by jí nosit květiny a překvapovat ji malými dárky. A vymýšlet program na víkendy. A měl by umět doma opravit drobné závady, aby se nemusel ke všemu volat řemeslník. Takový dobře vypadající lékař s vlastní praxí (kdyby pracoval v nemocnici, to by ho žena vůbec neviděla a peníze by také nepřinesl) nebo právník, co umí zacházet s pilkou a sekerkou a na břiše má pekáč buchet.
Jak to ten chudák má všechno zvládnout? Nezvládne. V naprosté většině případů. Jsou samozřejmě výjimky, ale ty se také pak často považují za nadsamce a život s nimi není vůbec procházka růžovou zahradou.
¨muž s atletickou postavou
Bude-li chlap vydělávat hodně peněz, bude patrně také celý den v práci a o víkendu bude chtít svůj klid a od ženy bude potřebovat zázemí a rodinnou pohodu, ve které si může odpočinout a načerpat síly. Výhodné je, síly rozložit, vydělávat oba slušně a nechávat si volno pro sebe a pro rodinu. Nikdo není ideální a i ten, kdo se tak prezentuje nebo vypadá, nějakého toho kostlivce ve skříni má.

Je chlap ohrožený druh?
4 (80%)6