Celosvětová rozsáhlá síť čili web

Kdy a jak web vůbec vznikl

Tím, kdo web vytvořil je Tim Berners-Lee, jeho dílem je rovněž jazyk HTML a první webový server spatřil světlo světa v roce 1990.

Pokus si sami na tvorbu webovek netroufáte, je zde spousta firem, které se zabývají zřizováním webových stránek profesionálně a to přesně na míru dle potřeb zákazníka, cena se pohybuje od 3 500,- Kč a zhotovení je do 48 hodin. Pro obchodní a marketingovou činnost jsou webové stránky naprosto nepostradatelné a pokud mají být kvalitní, je třeba jim věnovat potřebnou dobu.

Ať už se do toho pustíte sami  https://www.bofi.cz/jak-na-tvorbu-webu  nebo využijete specialisty, musíte mít jasno v tom, jaký vzhled bude web mít, co bude obsahem textu a jaké tam přidáte fotografie nebo rovnou celá fotoalba.
binární kód
Jdu do toho

Především je zapotřebí vlastní mozková kapacita, počítač a Internet Explorer nebo jiný webový prohlížeč, hodí se připojení na net. Ale tím nejhlavnějším je téma, kterému se chcete věnovat. Nemusíte ovládat programování a ani nemusíte mít na počítači nainstalované zbytečně obtížně programy.  Prvním krokem poté bude sepsání stránky (článek, příběh apod.), tím vznikne soubor html a ten pak umístíte na internet. HTML soubor vznikne tím, že se na disku vytvoří složka a do ní napíšete text, název bude stranka.html, pro otevření takové stránky postačí dvě klinknutí. Poté je třeba daný text umístit, složku otevřete pravým tlačítkem myši a zvolíte program, poté text uložíte a změny zkontrolujete zpět v prohlížeči po obnovení klávesou F5. Současně s vlastním webem je možné vytvořit vlastní blog. Úpravy jsou snadné a rychlé, stránky se dají prohlížet v počítači, tabletu nebo mobilním telefonu.
nákup online
Není čeho se obávat

Jestli se vám zdá, že je to něco složitého, vězte, že vlastní stránky si např. u webnode vytvořilo již přes třicet milionů lidí.

Celosvětová rozsáhlá síť čili web
3.5 (70%)4